איך לכתוב אודות בצורה טובה?

לא מעט חברות ועסקים רבים נתקלים בשלב לאחר הקמת האתר העסקי שלהם מהו התוכן שהם צריכים לכתוב בעמוד אודותינו שכבר הפך ל"חובה" כמעט בכל אתר קיים. לא מעט אנשים מתייאשים ומבקשים ממכר או מכותב תוכן לכתוב עבורם את התוכן הרלוונטי. לא שזה דבר רע וכותבי התוכן בדרך כלל מפיקים תוצאות טובות יותר בכתיבה מכיוון שזהו התחום בו הם עוסקים אך כל אחד מאיתנו יכול לכתוב אודותיו בצורה טובה.

 

למהכי אתה כותב על עצמך ובדרך כלל אנשים מודעים יותר לעצמם מאשר החברים שלהם או מאדם זר אחר ולכן התוצאה של האודות תצא טובה יותר מבחינת המקור. דבר שני, כאשר אתה כותב על עצמך אתה יכול לסנן את הדברים שרלוונטים לגביך ולגבי האתר בו מפורסם התוכן ולהתמקד בנושאים שקשורים יותר לאתר.

איך עושים את זה?

פתחנו את העמוד באתר ואנחנו באים לכתוב עלינו. עכשיו, מה עושים?
קבלו מספר טיפים שיכולים להועיל לכם בתהליך הכתיבה:

 

1. חשבו לקוח – לא מעט אנשים טועים כאשר הם מכניסים תוכן לא רלוונטי ללקוח, דבר המרתיע לקוחות פוטנציאלים ומגביר את הסיכויים לנשירה מהדף בו הופיע התוכן. כאשר אנחנו כותבים אודות עלינו לחשוב באותה צורת החשיבה של הלקוח ולכתוב את האודות בצורה שתספק ללקוח את הפרטים הרלוונטים לגביו על החברה / עסק / עליכם.

 

2. פיסוק והגהה נכונים – סימני הפיסוק, הטיות הפעלים ואוצר מילים רחב הם המתכון להצלחה. כאשר יש לנו רעיון פנטסטי לכתיבה עלינו לדעת איך להוציא אותו לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר תוך הקפדה על חוקי הכתיבה ועל עיצוב הטקסט בצורה שתראה נוחה ואסטטית לעין. תוכן בוא יופיעו שגיאות כתיב או סימני פיסוק מופרזים יגבירו גם הם את הסיכויים לנשירה ועזיבת הדף בו נכתב התוכן.

 

3. חילוק נכון – הגולש הטיפוסי כל הזמן משתנה וכיום יותר ויותר גולשים קוראים פחות, מעיינים רק בכותרות שאהבו ונכנסים למקורות מידע רק אם הכותרת או מבנה הטקסט נכון. בניית כותרת נכונה וחילוק נכון של הטקסט לפסקאות, טבלאות או רשימות, גורמים לכך שלגולש יהיה נוח יותר לקרוא את המידע הכתוב ויגבירו את הסיכויים להתעניינות.

 

4.לא להפריז בקישורים יוצאים (!) – קישורים יוצאים וקישורים נכנסים הם חלק בלתי נפרד מהקידום האורגני בגוגל כפי שלא מעט בעלי אתרים, כותבי תוכן ומאמרים ומקדמי אתרים יודעים זאת ונכון להכניס את הקישורים הללו במידה הנכונה. הדבר נכון בעיקר דווקא בכתיבת האודות בו הגולש רוצה לקבל את המידע לגבי החברה או העסק בצורה נוחה ולכן כאשר בתוך הטקסט נמצאים אינספור קישורים יוצאים ממילות מפתח ובצבע שונה, הדבר מקשה על קריאת התוכן והבנתו.

 

 

אהבתם את המאמר? יש לכם שאלות? רוצים לרכוש שירות כתיבה זה או אחר?

השאירו את הפרטים שלכם בטופס הבא ואפילו תקבלו מתנה מגניבה 🙂

חובה זה חובה..
איך אצור איתך קשר? 🙁

תגובות מפייסבוק